2024 Genuine Brio - 50i
| ENGINE | |
|---|---|
| Engine Type | 49.7cc 4-Stroke Electronic Fuel Injection, Air-Cooled |
| Horespower | 2 hp |
| Transmission | Automatic (CVT) |
| Top Speed | 30 MPH |
| Mileage | 100+ MPG |
| TIRES/ BRAKES | |
| Tire Size | F/R 110/70-12 inch |
| Braking | Front Hydraulic Disc; Rear Drum |
| DIMENSIONS/ CAPACITIES | |
| Cargo Capacity | 353 lbs |
| Curb Weight | 205 lbs |
| Fuel Capacity | 1.62 gal |
| L x W x H | 69.5 in x 26 in x 43 in |
| Seat Height | 30 in |
| Wheelbase | 50 in |