2024 HiSUN CUB CADET - 550 FLATBED
$11,949
| ENGINE | |
|---|---|
| Engine Type | Single Cylinder 4 Stroke |
| Displacement | 550cc |
| Fuel System | 92# Unleaded Gasoline |
| Cooling | Liquid |
| DRIVETRAIN | |
| Transmission | CVT |
| Drive System | 2-4WD |
| CHASSIS / SUSPENSION / BRAKES | |
| Front & Rear Suspension | Dual A-Arm |
| Front & Rear Brakes | Ventilated Disc |
| Front Tires | 27 X 9-14 |
| Rear Tires | 27 X 11-14 |
| DIMENSIONS | |
| Overall Vehicle (L x W x H) | 126 x 62 x 78 inches |
| Wheelbase | 85.8 in |
| Cargo Dimension (L x W x H) | 34 x 48 x 14 inches |
| Cargo Bed Capacity | 350 lbs |
| Person Capacity | 2 |
| Fuel Capacity | 7.9 gallons |
| Ground Clearance | 11.8 in |