2024 HiSUN CUB CADET - M550
$10,999
| ENGINE | |
|---|---|
| Engine Type | 4-Stroke Single Cylinder OHC |
| Displacement | 546cc |
| Fuel System | Electronic Fuel Injection |
| Cooling | Liquid |
| DRIVETRAIN | |
| Transmission | Enclosed CVT |
| Drive System | On-Demand 4WD |
| CHASSIS / SUSPENSION / BRAKES | |
| Front & Rear Suspension | Dual A-Arm |
| Front & Rear Brakes | Disc |
| Front Tires | 26 x 9-14 |
| Rear Tires | 26 x 11-14 |
| DIMENSIONS | |
| Overall Vehicle (L x W x H) | 118 x 61.75 x 76.75 inches |
| Wheelbase | 76.8 in |
| Cargo Dimension (L x W x H) | 34 x 46 x 11 inches |
| Cargo Bed Capacity | 500 lbs |
| Person Capacity | 2 |
| Fuel Capacity | 7.6 gallons |
| Dry Weight | 1,456 lb |