2024 HiSUN MP9 - T400
$9,999
| ENGINE | |
|---|---|
| Engine Type | Single Cylinder 4 Stroke |
| Displacement | 400cc |
| Fuel System | 92# Unleaded Gasoline |
| Cooling | Liquid |
| DRIVETRAIN | |
| Transmission | CVT |
| Drive System | 4WD |
| CHASSIS / SUSPENSION / BRAKES | |
| Front & Rear Suspension | Dual A-Arm/Rear Drag Arm |
| Front & Rear Brakes | Drilled Disc Brakes |
| Front Tires | 26 X 8-14 |
| Rear Tires | 26 X 10-14 |
| DIMENSIONS | |
| Overall Vehicle (L x W x H) | 107 x 52 x 73 inches |
| Wheelbase | 73 in |
| Cargo Dimension (L x W x H) | 22 x 41 x 8 inches |
| Cargo Bed Capacity | 330 lbs |
| Person Capacity | 2 |
| Fuel Capacity | 7.9 gallons |
| Ground Clearance | 10.6 in |