2024 HiSUN Strike - 550R
$10,999
| ENGINE | |
|---|---|
| Engine Type | 4-Stroke Single Cylinder OHC |
| Displacement | 546cc |
| Fuel System | Electronic Fuel Injection |
| Cooling | Liquid |
| DRIVETRAIN | |
| Transmission | Automatic CVT L/H/N/R |
| Drive System | 2WD / 4WD |
| CHASSIS / SUSPENSION / BRAKES | |
| Front & Rear Suspension | Dual A-Arm |
| Front & Rear Brakes | Hydraulic Disc |
| Front Tires | 26 x 9-14 |
| Rear Tires | 26 x 11-14 |
| DIMENSIONS | |
| Overall Vehicle (L x W x H) | 106 x 53.5 x 72.5 inches |
| Wheelbase | 76 in |
| Cargo Dimension (L x W x H) | 23 x 42 x 9 inches |
| Cargo Bed Capacity | 350 lbs |
| Person Capacity | 2 |
| Fuel Capacity | 7.5 gallons |
| Dry Weight | 1,367 lb |